Lauajoogi saamislugu

 

Pihlakobara OÜ sai loodud aastal 2013 eesmärgiga jätkata 15 aastat FIE-na tehtud tööd ja lisaks alustada uute tegevustega juba Osaühinguna.

Nagu elus ikka, ei me ette tea, mis elu toob ja nii juhtuski, et mõned tegevused soikusid ning koorusid välja uued. Käesoleval hetkel kogub kõige enam hoogu uudsete lauajookide valmistamine. Iga asi saab millestki alguse ja ettevõtluses peab nägema uusi võimalusi. Mõni aeg tagasi oli elus üsna kurnav periood, mis tõi kaasa palju unetuid öid. Väikeste laste vanemad teavad, et just siis kipuvad viirused kangesti maha murdma. Kui veel lisada siia pime ja külm sügis-talvine periood, siis ongi sobiv lahingutander viirustele valla.

Nii juhtuski, et tuli tõbi kallale ja alles sai pisut toibuda, kui jälle kurk valus, nina nohune ja keha kui kütteelement.

Et seda muuta, mõtlesin ära proovida paljukiidetud ingverijuure. Lugesin soovitust, et ingverit on mõnusam võtta koos mee ja õunamahlaga. Õunamahla on ju ühes Eesti kodus ikka omast käest võtta ja  meepurgitagi läbi saa. Ostsin poest ingverijuure, riivisin ära ja panin kuuma vette. Pisut ootamist ja seejärel pressisin ingverist vedeliku välja. Segasin koostisosad kokku ja avastasin, et valminud jook maitses imehea vastupidiselt arvamusele, et üks õige viiruse peletaja peab ikka vastik olema. Kuna jook maitses hea, siis oli soov seda jälle mekkida ja juhtuski nii, et viirus andis alla ning edasi sai rõõmsalt talve nautida. 

Kõik see algas muidugi mitu aastat tagasi ja ettevaatlikult, ning tasakesi liikudes oleme jõudnud tänasesse päeva. 

Algul pereringis tarvitatud jook sai peagi populaarseks ka sõprade hulgas ja seetõttu on olnud julgust edasi minna ning tootmist tasapisi suurendada. 

Mesingver on olnud tervitus- ja lauajoogiks pulmas ning sünnipäeval ja seda on joodud erinevatel üritustel. See on sobilik ka ettevõttesse, et turgutada eriti sügis-talvisel perioodil töötajate immuunsust. See on suurepärane kingitus pereliikmele, sõbrale ja äripartnerile.

Libedal jääl libastumisest ja selja äratõmbamisest see jook küll ei päästa, kuid pimedale ja külmale sügis-talvisele ajale on sellega julgem vastu astuda küll. Mesingver pole imerohi, kuid palju kasulikku on selles ohtralt. Joogis leiduvate erinevate koostisosade kasulikkusest ja toimest saad rohkem lugeda Mesingveri kasulikkus.