Jõulukuused

 2022

Mõnusaid kohtumisi vana-aasta viimastel päevadel jõulukuuse ümber ja rõõmsat 2022/2023 aastavahetust!

 

Täname südamest kõiki kuuselkäijaid ja jõulupuu koju tellinuid!

 

Oli väga vahva kohtuda teiega, kes käinud korduvalt meie käest kuuske otsimas, aga suur rõõm oli ka uute kohtumiste üle. See annab jätkuvalt indu jätkata, et ikka igal aastal oleks taas uued jõulupuud ootamas.

Pihlakobara

 

 Tule kohapeale valima või telli kuusk koju kätte! 

 

 

 

Tellimiseks saada: sms tel: 5648 5049- Kuldar või e-kiri: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Lisateabe saamiseks helista või saada küsimus samadel kontaktidel.

Kuuskede hinnad kohapeal.

1,25 - 15€

1,55 - 19€

1,85 - 24€

2,15 - 30€

2,45 - 36€

Saadaval ka suuremad puud, mille hind ja transport kokkuleppel!

Kohapeal saate kasvava jõulukuuse istandusest ise välja valida ja nautida tõelist kuuselõhnalist jõuluaega.

Soovikorral pakime kuuse võrku.

Kohale tulekuks helistage eelnevalt tel: 5648 5049 ja navigeerimiseks sisestage kaardirakenduses Pihlakobara OÜ.

Asukoht: Pihlakobara Aranküla Rapla vald Raplamaa.

Tasuda saate: sularahas, kaardimaksega või mobiilimaksega.

 

 Kuuskede tellimine

 

Tellimusse kirjutage: kuuse pikkus, telefoni number ja aadress, ning kohale toomise aeg. Soovikorral lisa täiendavat informatsiooni kuuse kohta.

Peale tellimuse kinnitamist saate selle eest ära tasuda. Seejärel valin teie kuuse välja ja panen soovitud päeval teele.

Arveldusarve: EE182200221056835228. Saaja Pihlakobara OÜ, makse selgitus: jõulukuuse pikkus, tellija/saaja nimi ja telefon ning aadress.

Kuuskede kohalevedu

Rapla linnas ja ümbruses toon kuuse kohale soovitud kuupäeval, kuuse hinnale lisandub kohaleveotasu 14€. 

Tallinna suunal kuuskede hulgivedu 15. ja 22. detsembril, vajadusel lisareis. Kuuse hinnale lisandub 14€ kohaleveo tasu*.

*Kohaleveo hind kehtib hulgiveol või kui üksiku kuuse transport ei ületa edasi-tagasi sõidul 10-t km. Muul juhul kulleriga saatmine või sellega sama hind ehk 16€.

Kohaleveo korral võimalus maksta sularahas, kaardimaksega või mobiilimaksega.

 

Jõulukuuse saatmine kulleriga üle Eesti*

 

Kuused võtan maha enne teele panemist ja järgmisel päeval saabub teile värske jõulupuu.

Kuuse hinnale lisandub kulleritasu 16€

 Kulleriga kuuse saatmine ja kohaletoomine tööpäevadel, reedel saadetud kuusk jõuab kohale esmaspäeval.

 *Toodud kullerteenuse hind ei kehti: Peipsi, Võru, Valga, Põlva, Jõgeva piirkonnas ja saartel. Nimetatud paigusse saatmise hind eraldi pakkumisena.

 

Kuidas jõulukuuse eest hoolitseda?

 

Värske jõulukuusk võib kesta mitu kuud ja rõõmustada ka uute roheliste võrsetega.

Et kuusk hästi kestaks:

  • Ostke kuusepuu istandusest, kus see enne saatmist või teie välja valimist alles kasvas.
  • Enne vette panekut tehke värske lõige tüvele.
  • Kuusejalg peab olema nii suur, et tüvi mahuks koos puu koore osaga vabalt sisse. Kindlasti ei tohi eemaldada puu koort jala ümbert, kuna siis ei saa puu vett kätte.
  • Vaadake, et tüvi ulatuks vee anuma põhja välja.
  • Esimestel päevadel joob puu rohkem vett, mistõttu jälgige, et vett oleks piisavalt. Edaspidi piisab korra päevas või harvem vee lisamisest. Kuusejala anumasse peaks mahtuma vähemalt 2-2,5L vett. Lisage vett juurde, kui pool veest on ära joodud.
  • Kuivale jäänud tüvel tekib kiiresti vaigukork, misjärel puu ei tarbi enam vett. Kui see on juhtunud tuleb saagida taas paar cm tüvel maha. Ehtes jõulupuu puhul ei ole see küll lihtne tegevus aga vastutasuks rõõmustab kuuseke teid kauem.

 

Paljudele on üllatav, et kuusepuu võib toas roheline püsida mitu kuud, ilma et ära kuivaks -  enamgi veel, tegelikult tulevad mõne aja pärast pungast välja värsked rohelised võrsed, mis teevad kuuse väga kauniks. Rohelised võrsed on c-vitamiini allikaks ja kõlbavad kenasti ära krõmpsutada või teha hoopiski kuusepestot.

 

Kõige rohelisem jõulukuusk

 

Eks kõik kuused ole rohelised, aga meie käest saab jõulupuu, mis kestab rohelisena kaua, kui tingimused selleks on täidetud. Kasvatusel ei ole kasutatud väetisi ega tehtud keemilist rohutõrjet. Samuti toimub hooldus ja turustus väga ökonoomselt. Me ei võta puid kunagi maha rohkem, kui neid müügiks läheb. Seetõttu ei ole kadu müümata jäänud puude pealt. Soovime jätkuvalt arendada sellist müügipraktikat, kus puud tellitakse ette või tullakse kohapeale ise valima kasvavat puud, mis alles siis maha võetakse, kui ta on välja valitud.

Et kuusepuu kestaks toas kauem on vajalik, et see oleks võetud maha vahetult enne tuppa toomist. Siis ei ole puu ära kulutanud oma sisemist toitainevaru ja kui ta saab toas vett ning sooja, algab teie toas juba kuuse jaoks kevad :)

 

Mida jõulukuusega hiljem ette võtta

 

Aina rohkem mõeldakse, kuidas kasutada asju kauem ja otstarbekamalt. Ka jõulukuuse kasutusaeg võib olla märksa pikem ja kestvam.

Eespool oli juba juttu sellest, et kuusk ei pea sugugi toas olema vaid paar nädalat, vaid võib rõõmustada mõnusa lõhna ja rohelisusega pikemalt. Kui jõulumeeleolu juba mööda saab võib ehted eemaldada ja vabariigi aastapäeva paiku rahvustoonides ehtida.

Kui kuusepuud enam toas ei taha hoida, siis on mitmeid võimalusi seda veel edasi kasutada. Kui puu on jätkuvalt roheline ja okkad peal, siis püsib ta õues kenasti kevadeni ning saab lõpuks jaanilõkkes ära põletada.

Eriti vahva on kasutada kuusepuud millegi tarviliku tegemiseks, sest nii on tema iga palju pikem ja ka süsinik saab seotud kauemaks.

Kuusepuu tüvest võib teha kena matkakepi. Puu koorele saab teha noaga lõigates kenad mustrid ja miks mitte graveerida sinna sõnu, mis just antud aastaga seonduvad.

Kuuse tüvest võib teha ka püstise riidenagi. Lõigake oksad ära selliselt, et jääksid umbes 7 cm pikkused oksa tüükad. Neist moodustuvad nagid. Seejärel koorida tüvi või teha koorele sisselõikeid tehes mustreid. 

Tüvest saab teha ka visplid, millega hea toitu valmistada. Sellise vispliga kloppides saab täiesti erakordse kartulipudru. Selle võimaluse rääkis üks kuuseostja, kelle kodus oli alati tehtud jõulukuuse tüvest pärast vahustamise visplid.

Kui kellelgi on toredaid ideid jõulukuuse hilisemast kasutusest, siis on need ideed teretulnud.